22 maja na rydułtowskim rynku odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W wydarzeniu udział wzięli strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele samorządów, mieszkańcy oraz sympatycy pożarnictwa.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Jerzego, po której uczestnicy przemaszerowali na rynek. Tam odbył się uroczysty apel będący okazją do podziękowania strażakom za ich codzienną służbę, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy. Nie zabrakło także odznaczeń. Gratulujemy wyróżnień i awansów!
Uroczystość uświetniła Orkiestra KWK Rydułtowy, a po oficjalnej części przygotowano wspólny poczęstunek dla mieszkańców, strażaków, emerytów oraz rodzin.
Organizatorem wydarzenia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Miastem Rydułtowy. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Miasta Rydułtowy.
Więcej zdjęc na naszym profilu na facebooku!





























